Skip links

SATIN ALMA VE SİPARİŞ YÖNETİMİ

Satın Alma ve Sipariş Yönetimi ile İşletmecilikte Bir Sonraki Seviyeye Çıkın

Qapera ile restoran yönetmek artık çok kolay. Yönetim süreçlerini endişe etmeden işleriniz yolunda gitsin.

Satın Alma ve Sipariş Yönetimi

Bir restoran için satın alma süreçlerinin ve sipariş yönetiminin ne kadar zorlu olabileceğinin farkındayız. Tüm bu işleri, sizler için kolaylaştırmak istiyoruz. Birden çok tedarikçiyi yönetmek kafa karıştırıcı ve yorucu olabiliyor. Böylelikle hata yapma riskini de artırıyor. Sadece birkaç tıklama ile restoranın tüm süreçlerini kontrol etmeyi öğrendiğinizde, bir daha eski sisteme dönmek istemeyeceksiniz.

İster telefon ister bir web uygulaması kullanın ama siparişlerinizi otomatik olarak verin. Tedarikçiler ve ürünler ile ilgili kategoriler oluşturup hızlı bir şekilde siparişlerinizi oluşturun. Her şey çok daha rahat ilerleyecek. Bir kere, bu sayede e-posta veya telefon trafiğine de gerek kalmayacak. Bu süreçten tasarruf ettiğiniz zamanınızı restoran verimliliğini artırmak için kullanabilirsiniz.

Otomasyonlara Güvenin

Gün geçtikçe otomasyon sistemi hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. İşlerimizi bu kadar kolaylaştırmaları harika ama bir yandan tüm işleyişin tamamen kontrolden çıkabileceği hissiyatını da yaratabiliyor. Bu anlaşılabilir bir durum, alışık olmadığımız bir gelişme. Qapera size otomasyon yapma olanağı tanırken onları kontrol edebilme önlemleri de verir. İşleri otomasyon, kontrolleri siz yapın. Örneğin; satın alma siparişleri için izinleri verirken bazı uyarılar ayarlayın. Fiyat limitleri belirleyin ve kullanıcı izinlerini yönetin. Bu sayede istemediğiniz satın almaların önüne geçer ve düzensizlikleri kontrol edebilirsiniz.

Sipariş Verme Deneyimini İyileştirin

İşletme ile ilgili siparişleri saniyeler içinde verirken, aynı zamanda müşterilerin sipariş verme deneyimini de iyileştirin. Müşteriler manuel olarak sipariş verdikleri zaman, gün sonunda işletmeciler hangi yemeklerin sipariş edilip edilmediği bilgisi tam doğru olmayabilir. Böyle olunca hangi yiyeceğin en çok satıldığı ya da tercih edilmediği bilinmiyor. Eğer elimizde doğru veri olmazsa doğru planlamalar yapamayız. Bu yüzden, müşterilerin sipariş verme süresini teknoloji ile kısaltarak nelerin sipariş edilip edilmediğini yüzde yüz doğru anlayın. 

Blogumuzdan

En Yeni Yazılarımıza Göz Atın

Serpme Kahvaltılarda İsrafın Durdurulması

Serpme Kahvaltılarda İsrafın Durdurulması

Restoranlarda sunulan serpme kahvaltılar, göz alıcı bir lezzet şöleni olarak masalara geliyor. Farklı peynir çeşitleri, taze sebzeler, zeytinler ve sıcacık ekmeklerle donatılmış bu kahvaltı sofraları, müşterilere keyifli bir başlangıç vaat ediyor.

Menü Maliyetlerini Azaltmanın Yöntemleri

Menü Maliyetlerini Azaltmanın Yöntemleri

Restoran endüstrisinde, yiyecek maliyetlerini yönetmek, bir işletmenin karlılığını belirleyen kritik bir faktördür. Restoran sahipleri ve yöneticileri, yiyecek maliyetlerini kontrol etmenin yolu bulmalıdır, ancak yiyecek kalitesini veya müşteri deneyimini tehlikeye atmamalıdır. Bu yazıda, restoran yiyecek maliyetlerini azaltmanın birkaç yolunu tartışacağız.

Restoran Menü Mühendisliği Nedir?

Restoran Menü Mühendisliği Nedir?

Restoran menü mühendisliği, karları ve müşteri memnuniyetini maksimize etmek için menünüzü stratejik olarak tasarlama ve fiyatlandırma sürecidir. Çeşitli metrikleri hesaplama ve menünüzün etkinliğini değerlendirmek için bunları analiz etmeyi içerir. Aşağıdaki konulara dikkat ederek başarılı bir menü mühendisliği uygulayabilirsiniz.