Skip links

HAYALET MUTFAK YAZILIMI

Hayal Mutfak Yazılımı ile Satışlarınızı Artırın

Her şeyin dijitalleştiği bu çağda hayalet mutfak sistemi ile maliyetlerinizi düşük tutarken siparişlerinizi hızlı bir şekilde artırabilirsiniz.

Hayalet mutfak, yiyecekleri yalnızca teslimat için hazırlayan profesyonel bir mutfak veya restorandır. Yani, paketler genelde online siparişler için hazırlanır, oturarak yemek yeme durumu yoktur. Bulut mutfak, ortak mutfak, sanal restoran veya sanal mutfak olarak da adlandırılır.

Online veya uygulamalar üzerinden gelen siparişleriniz anlaşma yaptığınız herhangi bir ildeki ortak mutfakta hazırlanır ve müşterilerinize ulaştırılır. Birçok işletme ile ortak bir şekilde kullandığınız bu mutfağın yatırım maliyeti ve genel giderleri diğer paydaş işletmeler ile bölüşülür. Bu sayede yatırım maliyeti, kira ve personel maliyetleriniz azalır ama gelirleriniz aynı kalır. Bu size kâr marjını arttırmak ile birlikte sadece şubelerin olduğu bölgelere değil, tüm lokasyonlara hizmet vermenizi sağlar.

Qapera tüm online veya mobil satış uygulamaları ile entegre olarak ortak mutfaktaki stok ve satın alma siparişlerinizi tek bir merkezden yönetmenizi sağlar .

Hayalet Mutfak Yazılımı, İşletmenize Nasıl Yardımcı Olur?

Potansiyel müşterileriniz telefonları, tabletleri ve masaüstü bilgisayarları aracılığı ile hayale restoranınızdan istediği bir yemeği sipariş eder. Bu sipariş hayalet mutfakta gözükür. Ardından görevli bir kişi bu online siparişi işleme alır ve hazırlanmasını sağlar. Müşteriler, tarifin detaylarını elektronik aletleri üzerinden görebilir veya sipariş durumuna ulaşabilirler. Sipariş hazırlandığında ise müşteriye teslim edilmek üzere kuryeye verilir.

Gün sonunda ise envanter güncellenir. Eğer tükenen stok miktarı varsa ertesi gün açılışa hazır olacak şekilde yeniden temin edilir. POS sistemi veya teslimat uygulaması üzerinden yapılan satışların hesap kontrolleri yapılır ve muhasebe sisteminize gönderilir.

Pandemi süreci ile birlikte yemek dağıtım uygulamaları ve çevrimiçi sipariş yöntemi popülerleşti. Hatta bazı restoranlar, maliyetlerini düşürmek için sadece hayalet mutfak modeline geçti. Ancak talep arttıkça online sistemler kitlenme gibi problemler ile karşılaşmaya başladılar.

Yiyecek dağıtım hizmetlerinin gördüğü talep gün geçtikçe artıyor. Doğru bir hayalet mutfak yazılımı ile daha önce denemediğiniz birçok şeyi uygulayabilirsiniz. Bir POS sistemi ile birleştirilmiş envanter yönetimi uygulaması, stok sayınızı kontrol etmenize, eksikleri güncellemenize ve sipariş sürecini optimize etmenize yardımcı olur. Qapera ile çalışmanın en büyük rahatlığı, sistemimiz bütün POS cihazları ve muhasebe sistemleri ile entegre olabilmesinden gelir.

Hem zamandan ve paradan tasarruf etmek hem de sorunsuz bir hayalet mutfak yönetimine sahip olmak için